Dlaczego warto założyć subkonto i zbierać środki na leczenie i rehabilitację dziecka?

Subkonto w Fundacji to łatwy sposób pozyskiwania środków od darczyńców: znajomych, rodziny czy społeczności internetowej.

Rehabilitacje, leczenie, wizyty u specjalistów, sprzęt rehabilitacyjny czy medyczny, leki, a nawet artykuły pierwszej potrzeby to ogromny koszt, który rodzina dziecka z niepełnosprawnością musi ponieść. Często to właśnie od ilości rehabilitacji czy odpowiednio szybkiej diagnozy i badań zależy przyszłość niepełnosprawnych dzieci, a ograniczeniem do ich rozpoczęcia są pieniądze.

Dzięki darowiznom czy 1,5 % podatku, część wydatków może być finansowania właśnie z subkonta, a przecież nie ma nic ważniejszego niż zapewnienie dziecku jak najlepszej opieki lekarskiej i terapeutycznej.

Badania pokazują, że 51% Polek i Polaków wspiera finansowo organizacje pozarządowe. Najczęściej deklarowaną przez polskie społeczeństwo formą wsparcia jest przekazywanie pieniędzy organizacjom kilka razy do roku. Dlaczego więc nie poprosić darczyńców, aby wsparli właśnie Twoje dziecko, które także potrzebuje pomocy?

Założenie subkonta w fundacji jest także jedną z najbardziej transparentnych form otrzymania wsparcia.

Organizacje, takie jak Fundacja Miej Serce, które w ramach swojej działalności prowadzą subkonta dla podopiecznych, są instytucjami zaufania publicznego. Osoby dobrego serca, które wspierają jakąś akcję, mają dzięki temu pewność, że ofiarowane środki trafią na szczytny cel.

Darczyńca ma świadomość, że fundacja kontroluje sposób wydatkowania pieniędzy i zostaną one wykorzystane na rzecz podopiecznego i jego realnych potrzeb. Dodatkowo przekazując pieniądze poprzez fundację, darczyńcy mogą odliczać je od podatku. Wartą poruszenia kwestią jest także brak anonimowości osoby, na którą przeznaczane są darowizny lub środki z 1,5% podatku.

Większość ludzi chętniej wpłaca środki przeznaczone dla realnej osoby, za którą stoi równie realna historia, niż na cele ogólne fundacji. Ta reguła psychologii społecznej sprawia, że współcześnie subkonta wypierają bardziej ogólne formy pomocy. Nie warto rezygnować z takiej możliwości – to nic nie kosztuje, a może stanowić nieocenioną pomoc w codziennym życiu i rozwoju dziecka.

Korzyścią dla rodziców dzieci z niepełnosprawnością jest fakt, że pomoc uzyskana od fundacji nie jest dochodem, w związku z czym podopieczny nie musi odprowadzać podatku – pieniądze można więc wydawać efektywniej nie martwiąc się o prawne aspekty, którymi zajmuje się Fundacja.

Dlaczego warto założyć subkonto w Fundacji Miej Serce

Założenie subkonta w Fundacji jest banalnie proste o czym pisaliśmy TUTAJ. Ponadto jego akceptacja następuje w około 2 dni robocze, co sprawia że praktycznie od razu możesz zacząć zbierać środki dla swojego dziecka.

Fundacja Miej Serce nie pobiera opłat od prowadzenia subkonta ani prowizji od przekazanych środków. Całość zebranej kwoty trafia na subkonto podopiecznego i jest do wykorzystania na jego potrzeby.

Rozliczenie z Fundacją odbywa się w bardzo prosty sposób – rodzic przesyła do nas dokumenty (faktury) za zakupione rzeczy czy usługi dla dziecka, a my wykonujemy przelew do sprzedawcy lub zwrot środków do rodzica. Cały proces trwa około 2 tygodnie dzięki temu nie czekasz miesiącami na zwrot pieniędzy.

Nie zastanawiaj się, czy Ty i Twoje dziecko zasługujecie na pomoc

Każdy z nas może znaleźć się w trudnej sytuacji życiowej i potrzebować wsparcia. To nie jest Twoja wina, po prostu czasami los doświadcza jednych bardziej niż innych.

Sięgając po wsparcie, możesz sprawić, że świat będzie trochę bardziej sprawiedliwy, a osoby, które mają czym się dzielić, będą mogły to zrobić. Pamiętaj, że jeśli darczyńca nie będzie mógł przekazać darowizny to po prostu tego nie zrobi, nie musisz się obawiać oceny z jego strony. To Twoje dziecko jest tutaj najważniejsze, a o wiele więcej jest ludzi dobrej woli i o ogromnym sercu, którzy postanowią Was wesprzeć.

Nie wstydź się prosić o pomoc innych. Ich to nic nie kosztuje, a Twojemu dziecku zapewni bezpieczeństwo i finansowy komfort, tak potrzebny w walce z chorobą czy niepełnosprawnością.

Co dalej?

Przeczytaj kolejny z wpisów przygotowanych specjalnie z myślą o Tobie i Waszych potrzebach. Odpowiadamy w nich na najczęściej pojawiające się pytania, udzielamy wskazówek i tłumaczymy jak skutecznie pozyskiwać darowizny.