Jak założyć dziecku stronę na Facebooku

Dobrym sposobem na pozyskanie i informowanie darczyńców o tym, że Twoje dziecko potrzebuje ich wsparcia jest stworzenie dedykowanej strony na Facebooku. Strony na Facebooku ułatwiają dzielenie się aktualnościami i kontakt z ludźmi. Każdy, kto ma konto na Facebooku, może utworzyć stronę. Kiedy dana osoba polubi lub zacznie obserwować stronę na Facebooku, będzie otrzymywać w aktualnościach aktualizacje publikowane przez tę stronę.

Fanpage, jak każde medium społecznościowe, musi „żyć”, aby dobrze funkcjonował i przynosił korzyści. Oznacza to nic innego, jak zaangażowanych fanów, którzy komentują, like’ują i udostępniają Wasze posty.  Jeśli profil na Facebooku  będzie miał wielu zaangażowanych darczyńców, będą oni udostępniali posty znajomym, a dzięki temu dużo łatwiej będzie Wam poinformować zupełnie za darmo tysiące, a może nawet dziesiątki tysięcy osób o aktualnych potrzebach dziecka.

Wskazówki dotyczące tworzenia strony na Facebooku znajdziesz tutaj: facebook.com/help/104002523024878

Tworzenie strony na Facebooku

  • Przejdź do strony facebook.com/pages/create
  • Wprowadź nazwę strony oraz kategorię. Polecamy, aby Twoja strona odzwierciedlała jej cel i sugerowała użytkownikom czego może dotyczyć, np. „Pomoc dla Kamilka”, „Wojowniczka Amelka”, „Wspieramy chorego na MPD Wojtusia” itp.
  • Kliknij opcję Utwórz stronę.
  • Jeśli chcesz dostosować swoją stronę, możesz dodać swój biogram, zdjęcie profilowe i zdjęcie w tle. Tutaj polecamy dodać jako zdjęcie profilowe wyraźną fotografię dziecka, a jako zdjęcie w tle przygotowaną przez nas grafikę.
  • Kliknij Gotowe.

Warto zaplanować sobie posty

Może wydawać się, że nie ma nic prostszego niż zamieszczać posty w mediach społecznościowych, to jednak nie do końca prawda. Twoim zadaniem będzie zbudować realną więź z darczyńcami, a nie polega to na spontanicznych postach, a zaplanowanym działaniu.

Warto zaplanować sobie posty – utworzenie strony na Facebooku na to pozwala. Treści powinny być zamieszczanie w miarę regularnie.

Bądź aktywny, buduj relacje

Wokół profilu stwórz społeczność, zapraszaj do polubienia i interakcji swoich znajomych, współpracowników, sąsiadów, rodziców innych dzieci z którymi Twoje uczęszcza do przedszkola czy szkoły. Angażuj i jeszcze raz angażuj społeczność, aby komentowała, udostępniała i przesyłała swoim znajomym posty, w których piszesz o swoim dziecku.

Ważne, aby na końcu każdego posta dodać link do subkonta, który umożliwi darczyńcom bezpośrednią wpłatę. To tak zwane wezwanie do działania. Co z tego, że darczyńca przeczyta wzruszający opis tego, z czym zmaga się dziecko jeśli nie będzie wiedział jak mu pomóc.

Pamiętaj o magicznej sile słowa DZIĘKUJĘ. Można nawet nagrać krótki film czy zamieścić zdjęcie w opisie którego opiszesz co udało się już sfinansować.