Jak napisać skuteczny opis

Opis w subkoncie Twojego dziecka jest bardzo istotnym elementem. To dzięki niemu darczyńca może dowiedzieć się kim jest dziecko, które potrzebuje wsparcia i poznać je bliżej.

Badania pokazują, że człowiek dziennie odbiera średnio 3000 komunikatów reklamowych. To kilkanaście razy więcej niż nasi przodkowie. W jaki więc sposób sprawić, by darczyńca zwrócił uwagę na podopiecznego Fundacji? Trzeba go zanurzyć w świat, którego zazwyczaj nie doświadcza, który omija bokiem, w utartej trasie pomiędzy pracą a domem.

Sprawienie, by wzrok i serce darczyńcy skierowało się ku Twojemu dziecku może udać się za pomocą intrygującej, łamiącej schematy, mającej sens opowieści. Musi tworzyć spójną historię, za którą będzie można podążać, w którą będzie można się zaangażować i uczynić częścią własnego życia.

Niech opis będzie historią, która pochłonie darczyńcę i pozwoli mu na chwilę wejść w Wasz świat – świat dziecka z niepełnosprawnością

Dla osób, które na co dzień nie są związane z osobami z niepełnosprawnością wiele tematów może być obcych lub niezrozumiałych. Dlatego warto przedstawić darczyńcom problemy z jakimi dziecko i wasza rodzina spotyka się każdego dnia, a także skutki na przyszłość, które mogą go czekać jeśli nie otrzyma pomocy. Podkreśl, że bez pomocy darczyńcy dziecko może nie wyzdrowieć, lub nie być samodzielne w przyszłości.

Opisz potencjalnym darczyńcom potrzeby dziecka oraz ich realny koszt. Często zwykli ludzie nie mają pojęcia ile mogą kosztować rehabilitacje, badania czy specjalistyczne terapie. To ważne, aby darczyńca był świadomy ile pieniędzy na leczenie i prawidłowe funkcjonowanie potrzebuje Twoje dziecko i na co zostaną przeznaczone.

Zachęcamy, do pisania opisu w pierwszej osobie, jakby przedstawiało się dziecko, np. „Cześć, mam na imię Jakub i bardzo potrzebuję Twojej pomocy! Choroba sprawia, że nie mogę się prawidłowo rozwijać, a dokładniej cierpię na…” itd.

Pamiętaj także, aby z czasem aktualizować opis

Dzieci rosną, a ich stan zdrowia zmienia się. Dzięki stałemu dostępowi do subkonta możesz w dowolnym momencie edytować zarówno opis jak i zdjęcia swojej pociechy.

Ważne są także aspekty techniczne. Unikaj pisania tylko z dużych liter, pisz tak jak w zdaniu, używaj interpunkcji, sprawdź przed akceptacją ewentualne błędy ortograficzne. Ze swojej strony przy akceptacji subkonta oczywiście także sprawdzamy opis 😊

Na koniec opisu warto umieścić dwie ważne rzeczy:

  • wezwanie do działania
  • oraz podziękowanie.

Wezwanie do działania to opis co ma teraz darczyńca zrobić, kiedy już poznał historię podopiecznego. Napisz: proszę wesprzyj mnie i udostępnij ten profil w mediach społecznościowych lub wyślij swoim znajomym w wiadomości prywatnej, wpłać darowiznę poprzez stronę lub przekaż 1,5% podatku.

Pamiętaj, aby podziękować swoim darczyńcom! Wskaż, że ich wsparcie zdziała wiele dobrego, jeśli przyłączą się do pomocy i że zmieni się życie dziecka, o którym właśnie przeczytali.