Jakie zdjęcie wybrać na zdjęcie profilowe

Zdjęcie w profilu dziecka jest bardzo istotne. Fotografie mogą opowiedzieć historię, wzbudzić współczucie i zainspirować do działania. Dodanie odpowiednich zdjęć do profilu dziecka to świetny sposób, aby przyciągnąć wzrok potencjalnych darczyńców.

Oto kilka wskazówek dotyczących zdjęcia profilowego w subkoncie:

 • Zdjęcie powinno być wyraźne, dobrze oświetlone, o dobrej jakości.
  Pomoże nawiązać więź z darczyńcą i zwróci jego uwagę. Powinno oddawać sens problemów z jakimi boryka się dziecko. Na przykład, jeśli zbierasz pieniądze, ponieważ Twoje dziecko urodziło się jako wcześniak i zmaga się z konsekwencjami wcześniejszego przyjścia na świat, dodaj zdjęcie z szpitala kiedy Twoja pociecha się urodziła.
 • Unikaj wrzucania zrzutów ekranu czy zdjęć z filtrem!
  Takie fotografie nie będą zwracać uwagi darczyńcy. Badania mówią, że zdjęcie twarzy przyciąga największą uwagę – zachęcamy, aby właśnie buzia Twojej pociechy była widoczna na zdjęciu głównym.
 • Stwórz więź z darczyńcą.
  Wiemy, że trudno jest prosić o pomoc, ale dzielenie się szczerymi i prawdziwymi zdjęciami może pomóc potencjalnym darczyńcom nawiązać kontakt i wczuć się w Twoją historię. Wzruszające zdjęcia statystycznie zwiększają szansę potencjalnej darowizny.
 • Aktualizuj.
  Jeśli po pewnym czasie znajdziesz inne zdjęcie, które lepiej odzwierciedla cel, na który zbierasz środki, zawsze możesz je zmienić.

Zobacz przykładowe zdjęcia, jeżeli znajdziesz lub możesz zrobić podobne np. ze szpitala czy z zajęć rehabilitacyjnych, proponujemy, żebyś dodał właśnie takie zdjęcia.