Jak założyć grupę z licytacjami na Facebooku

Coraz bardziej popularną formą zrzeszania darczyńców wokół pomocy dla danego dziecka są grupy na facebooku. Rodzic czy osoby bliskie jego otoczeniu tworzą taką grupę i organizują w jej ramach licytacje czy też bazarek, z którego środki są wpłacane jako darowizna na rzecz podopiecznego w Fundacji.

Szczegóły dotyczące zakładania grupy znajdziesz tutaj:
facebook.com/help/167970719931213

Aby stworzyć grupę na Facebooku, musisz posiadać już swój profil, a następnie:

 • W menu części Aktualności kliknij opcję Grupy. Jeśli nie widzisz pozycji Grupy, kliknij Zobacz więcej.
 • Kliknij opcję Utwórz nową grupę.
 • Wprowadź nazwę grupy. Idealna nazwa grupy nie powinna być za długa, ale pamiętaj, że przede wszystkim musi być oryginalna i w jasny, czytelny sposób powinna określać tematykę grupy i jej cel. Np.: Licytacje dla Karolka
 • Wybierz opcję prywatności. W przypadku wybrania ustawienia „prywatna”, określ, czy grupa ma być widoczna czy ukryta.
 • Dodaj osoby do grupy.
 • Kliknij opcję Utwórz.

Możesz przesłać zdjęcie w tle i dodać opis, aby spersonalizować utworzoną grupę.

Bardzo często osoby zakładające takie grupy tworzą sobie regulamin

Oto przykład jednego z nich, warto się zainspirować i stworzyć swój własny.

 1. Każdy użytkownik ma prawo wystawić licytację, która jest akceptowana przez moderatorów grupy. Licytację można wystawić samodzielnie lub poprosić o pomoc administratorów lub moderatorów. W ogłoszeniu należy umieścić: zdjęcie oferowanego fantu, opis licytacji, a także proponowaną cenę wywoławczą oraz koszty wysyłki lub miejsce odbioru.
 2. Licytacje trwają 3 dni (możesz dodać dowolną liczbę jaka Tobie odpowiada) od wystawienia fantu i kończą się zawsze o danej godzinie, którą musisz określić. W ogłoszeniu należy zamieścić datę końca licytacji. Np. licytacja wystawiona w dniu 10.07 o dowolnej godzinie będzie miała swój koniec 13.07 o godzinie 20.00. Jeśli nie znajdą się chętni do licytacji to po jej zakończeniu można ją ponowić zmieniając datę.
 3. Minimalne podbicie oferty wynosi 5 zł (możesz ustalić własną kwotę)
 4. Po zakończeniu licytacji administrator lub moderator oznacza osobę, która wygrała licytacje. Następnie Kupujący w ciągu 48h jest zobowiązany do wpłaty darowizny na subkonto Twojego dziecka poprzez link.
 5. Po dokonanej wpłacie należy przesłać potwierdzenie wykonania przelewu do administratora lub moderatora. Jeśli w przeciągu 48h wpłata nie została dokonana, przedmiot uznaje się za niewylicytowany i można go ponownie wystawić.
 6. Nie można kierować przelewów na konta prywatne ani płacić gotówką! Darowizna musi być wpłacona poprzez link do subkonta!
 7. Przesyłka lub odbiór wylicytowanego przedmiotu lub usługi odbywa się pomiędzy Darczyńcą a Kupującym. Administratorzy oraz moderatorzy nie biorą odpowiedzialności za powstałe nieporozumienia pomiędzy Darczyńcami oraz Kupującymi, a także za jakość oferowanych produktów oraz usług.
 8. Licytacje dotyczące zwierząt, materiałów niebezpiecznych lub alkoholu są niedozwolone!
 9. Prosimy o przemyślane oferty zarówno ze strony Darczyńców jak i Kupujących. Jeśli nie jesteście zainteresowani przedmiotem licytacji, lub nie jesteście w stanie ponieść kosztów w przypadku wygranej prosimy o nieskładanie oferty.
 10. W razie jakichkolwiek problemów prosimy o wywołanie administratora lub moderatora pod postem.

Link do subkonta Twojego dziecka znajdziesz w mailu wysłanym po jego założeniu, możesz go także znaleźć samodzielnie, co dokładniej tłumaczymy TUTAJ.

Pamiętaj, że tworząc taką grupę musisz mieć czas, aby ją prowadzić, lub zaangażować dodatkowe osoby, które Ci w niej pomogą. Możesz najpierw zobaczyć, jak inne tego typu grupy na Facebooku działają, by móc się zainspirować.